Baykanlı Miniklerden Kardan Adam Keyfi
Baykanlı Miniklerden Kardan Adam Keyfi

Karın yağması ile birlikte kendilerine oyun arkadaşı bularak metrelerce kardan adam yapıp oyun oynayan çocuklar, fırsat bu fırsat deyip doyasıya eğleniyorlar.

Karın yağması ile birlikte kendilerine oyun arkadaşı bularak  kardan adam yapıp oyun oynayan çocuklar, fırsat bu fırsat deyip doyasıya eğleniyorlar.

Etkili olan yoğun kar yağışından dolayı toplanan kar birikintileri çocukların eğlencesi haline geldi. Okulların tatil edilmesi ile birlikte oyun oynamak için fırsat kollayan minikler, karın yağmasından dolayı oyun oynamak için farklı yöntemlere başvuruyorlar. Biriken karlarla anne, baba ve çocuk yapan minikler ailelerinin temsilini yaptıklarını dile getirerek kardan adam yapmanın kendileri için çok zevkli bir oyun olduğunu söylediler. Böyle bir fırsatı bir daha bulamayacakları için doyasıya eğlendiklerini söyleyen çocuklar, oyun oynamak için ailelerinden zorlukla izin aldıkları için oyunun tadını çıkaracaklarını söylediler.
“KIŞ AYLARININ TADI TUZU KARDAN ADAM YAPMAKTIR”
Yoğun kar yağışını fırsat olarak değerlendiren çocuklardan Yusuf,Abulvahap ve Burak yeğenler,dünden berikar yağıyor bir daha kar bulup ta oynayamayacaklarını söyleyerek, “bizde gönlümüzün istediği gibi eğleniyoruz” dediler. Evlerinde bulunan oyuncaklarla oynamaktan bıktıklarını söyleyen minikler,dünden beri yağan karla vakit geçirdiklerini, kış aylarının tadını işte böyle kardan adam yaparak çıkardıklarını söylediler.

http://www.baykanhaber.com/ sitesinden 22 Ekim 2017 Pazar tarihinde yazdırılmıştır.