Baykan’da karla mücadele çalışmaları devam ediyor.
Baykan’da karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

Güneydoğu Bölgesi’nde özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, karla mücadele çalışmaları da sürüyor.
 
Siirt’in Baykan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye Bağlı Köy ve mahalle yolları ulaşıma kapanırken, Baykan Kaymakamlığı, İl Özel idaresi,Baykan ve Veysel Karani Belediyeleri Fen işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabahın ilk saatlerinden itibaren çalışmalara başladı.

Ekiplerin çalışmalarını yerinde incelemek için sabahın ilk saatlerinde, Baykan ilçe merkezi ve Veysel Karani belde Mahallelerine çıkan Baykan kaymakamı ve Baykan ve Veysel Karani belediye başkan vekili Mehmet Kocabey, çalışmaları yerinde inceledi.

Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı köylerimizde 1 metre ’ye, yüksek mahallemizde 50 cm’ye kadar ulaştı diyen Kaymakam Kocabey, “Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımıza sabahın erken saatlerinden itibaren başladık. 1 greyder, 3 Kepçe ve deneyimli elemanlarımızla çalışmalarımız geceden itibaren devam ediyor.Köy ve Mahalle yollarımız ulaşıma kapalı. İlk etapta ana arterler olarak ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. 1-2 saat içerisinde kapalı olan tüm mahallelerimize ulaşımı sağlarız. Köy yollarımız açılıyor. Arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisinde. Herhangi bir sıkıntımız yok. Gece gündüz çalışıp, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Durmak yok çalışmaya devam" dedi.
Kaymakam Mehmet Kocabey, yoğun kar yağışının ardından yağıştan en fazla etkilenen Mahalle ve Veysel Karani Beldesinde incelemelerde bulundu.
 Kaymakam Kocabey, İlçe’de 27 Ocak Cuma günü başlayan kar yağışının gece yarısına doğru yoğunlaştığı,27 Ocak Cuma gününden itibaren beklenenin üzerinde yağan yağışın hayatı olumsuz yönde etkilediği, kar kalınlığının köylerde  1 metre’ ye kadar ulaştığını, kar mücadelesi ve yol açma çalışmalarının ilk günden itibaren titizlikle takip edildiğini, çalışmalar sonrası dün gece Atabağı Beldemizde 1 doğum hastası hastaya ulaşıldığını Hasta’nın Kurtalan Devlet Hastanesine ulaşılması sağlandı.Çamtaşı ve Günbuldu köyleri ve mezralarında 2 cenaze naklinin gerçekleştirildiğini,ilçemiz Cefan mahallesinde bulunan Taziye evine ulaşılmayı sağladık.Bütün bu çalışmaların yanında birde köylerde erzak ihtiyacı olan vatandaşlara erzak dağıtımı yapılacağını belirtti.
 Kaymakam Kocabey, İlçemizde kışın ilk kar yağışının yaşandığını ve  Baykanlı vatandaşlarımızın kış şartlarının olumsuzluklarından en az şekilde etkilenmeleri için her türlü tedbirin alındığını ve çalışmaların bu kapsamda aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, yoğun ve çetin kış şartları altında  karla mücadele çalışmalarını yürüten personele özverili  çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 

http://www.baykanhaber.com/ sitesinden 22 Ekim 2017 Pazar tarihinde yazdırılmıştır.