İYİ Parti Adaylarından Gazetemize Ziyaret

İYİ Parti Adaylarından Gazetemize Ziyaret

İYİ Parti Siirt milletvekili adayları Ahmet Özgür, Şebnem Yağcı ve partililer Baykanın Sesi gazetemizi ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunurlarken,  seçilmeleri durumunda Siirt’te gerçekleştirecekleri plan ve projelere değinerek, şehirde var olan sıkıntıların ve bir türlü giderilemeyen sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına gerekeni yapacaklarını ifade ettiler. Ziyaret ettikleri mekanlarda halkın teveccühüne mazhar olan İYİ Parti adayları, Siirt halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu ve hak ettiği değeri bundan böyle bulabileceğini belirttiler.

Şebnem Yağcı İYİ Parti Siirt Milletvekili Adayı

Denizli’de doğdum, 48 yaşında, evli ve 2 çocuk annesiyim. Kimya mühendisiyim. Üniversiteyi bitirdiğimden beri farklı alanlarda çalışarak ayaklarımın üzerinde durdum. Son olarak gümüş takı tasarımı yapıyorum. Sosyal sorumluluk projelerinde çalıştım. Velisi olduğum okulun, Okul Aile Birliği Başkanlığını yaptım. Düzenlediğim okul aile birliği faaliyetleri ile Ankara’nın ilçeleri ve Batman ….. Okulunun eksiklerinin giderilmesine ve lösemili çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek oldum.

Neden Siyasete Girdim?

Dilinde sürekli ‘Dicle’nin kıyısında bir koyun kaybolsa, yüce Allah onu benden, Ömer’den sorar’ diyenlerin vatanın her köşesinde kaybolan canlar kaybolan umutlar için en küçük sorumluluk hissetmediği bir ülkenin insanıyım. Ülkenin her yerinde korku, baskı hakim. Zengin daha zengin, fakir daha fakir. Ülkenin her köşesinde ‘CAN’ sıkıntıda. Ülkemin sorunlarına topyekün çözüm üretmede en yaygın ve etkili aracın siyaset olduğuna inanarak bu yola girdim.

Neden Aday oldum?

Bugüne kadar siyasi parti tutmadım. Ülkemin geleceği için hangi partiyi umut olarak gördümse onu destekledim. AK Parti dışında siyasi yelpazenin neresinde olduğuna bakmadan ülke menfaatini gözeterek oy verdim. Verdiğim oyların yerini bulmadığını siyasi parti ve temsilcilerinin ülkemin insanı ve sorunlarından uzak yaşadığını, bu karmaşa içinde ‘KADININ, ÇOCUĞUN, İNSANIN’ yitip gittiğini, geleceğimizin elllerimizin arasından kaydığını hissederek elimi taşın altına koymaya karar verdim ve aday oldum.

Neden İYİ Parti?

Bugünkü iktidarı alternatifsiz olarak gösterip halka sürekli çaresizsiniz mesajı verenlere karşı ‘ya bir yol bulurum ya da bir yol yaparım’ felsefesi ile yola çıkan İYİ PARTİ’NİN Türkiye’ye İYİ geleceğine inanıyorum. Daha seçim gündemde yokken kuruluşundan bugüne kadar aştığı zorlukları görüp hissederek, bu dönemde ülkem için yegane çıkış yolu olduğuna, KADINLARA, ÇOCUKLARA, İNSANA; CANA ‘İYİ’ geleceğine inanarak Parti’ye üye oldum.

Neden Siirt’ten Aday Oldum?

Kendimi bildim bileli ailemde ve yakın çevremde insanların dini inançları, etnik kökenleri sorulmamış, sorgulanmamış ve yargılanmamıştır. Bu farklılıklar insanın özelidir; ülkemin zenginliğidir, ayrıştırmak ötekileştirmek insanları birbirine düşürmek için kullanılamaz.

Nerede doğduğunuz, nerede yaşadığınız, ne olduğunuz, neye inandığınız değil ne yaptığınız, yaşama ne kattığınız önemlidir. Bölgesel bazı farklarlar olmakla birlikte ülkenin her köşesinde ‘CANA, CANLIYA SAYGIDA’ sorun yaşanmaktadır. Ülkemin aydınlık geleceği için her yerde olduğu gibi Siirt’te de kadınlara ihtiyaç olduğunun farkındayım. Bu farkındalığımı onlara aktarmak kadınların içindeki Tanrı vergisi gücü harekete geçirmek için buradayım. Kadınlarımızın çocukları, aileleri ve ülkeleri için yapabileceği onca şey varken, onlardan yararlanılmaması en basit ifade ile israftır. Dinimiz her türlü israfı toplumsal çöküşün aracı olarak görmüş ve yasaklamıştır.

Kadınlar yaşamın her alanına gerektiği kadar katılıp sorumluluk almadan, bir ülkenin refaha huzura kavuşması mümkün olmayacaktır. Bilinçli, güçlü, ayakları üzerinde duran, üreten kadın sağlıklı çocuklar, nesiller yetiştirir. Bir kadının devlet memuru olmadan herşeyi devletten beklemeden neler yapabileceğini bizzat yaşadım. Bu tecrübelerimi onlarla paylaşarak güçlerinin farkına varmalarını ve güçlerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak istiyorum. Ülkenin kanayan yarası çocuk ve kadın istismarını önlemek için onlara yol göstermek, destek olmak istiyorum

Yandaş değilseniz sizi ‘haksızlık bataklığında’ boğmak istiyorlar. Bu anlamda Siirt ile Ankara’nın hiçbir farkı olmadığı gibi haksızlığa karşı durmak istiyorsanız da yine Ankara ile Siirt’in farkı olmadığına inanıyorum.

İnsan hakları hiçbir partinin tekelinde değildir ve olmamalıdır. Bu bağlamda ne söylediğin değil ne yaptığın önemlidir. İnsan hakları olarak bugüne kadar vaadedilen ve yapılanlar Siirt’lileri tatmin etti ise söylenecek fazla bir şey olamaz.

Seçim vaatleri ertesi seçime kadar unutuluyorsa, sürekli mazaretlerin arkasına sığınılıyorsa benim Siirt’te ‘söyleyecek yüzüm yerine getirilecek sözüm’ var.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Haber Sitesi