FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Baykan Gündem, Baykan haber, Eğitim, Gündem 10 Ocak 2018 0 Görüntüleme

Baykan Kayyumu Çotu,Halk İçin Çalışıyor…

İçişleri Bakanlığınca Baykan, Veysel Karani ve Atabağı Belediyesine başkan vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Cuma Çotu,4 ayda birçok proje gerçekleştirdiğini söyledi.

“Önce insan odaklı proje ürettik”

Göreve geldiğimizde ilk önce insan odaklı proje ürettiğini söyleyen Başkan Çotu, “Göreve geldikten hemen sonra Gençlerimize de sahip çıkmalıyız inancıyla hareket ederek, Belediyelerimiz tarafından İlçemizde bulunan spor kulübelerine, ulaşım, yemek, spor ve malzemeleri, olmak üzere birçok maddi ve manevi, desteklerde bulunduk. Devam etmektedir.

“4 ayda eğitime büyük destekler yatırımlar yaptık”

Belediyelerimiz eğitime ciddi önem verdiğini söyleyen Çotu, şunları kaydetti:

“Öğrencilere verilen maddi destekten tutun sınıfların fiziki koşullarına kadar birçok destekler de bulunuyoruz. Bu çalışmalar kapsamında; Eğitime tam destek veren belediyelerimiz şimdiye kadar eğitime büyük harcamalar ve destekler sağladık, yaptık. Özellikle Anadolu Lisesi’ne öğrencilerimizi Belediyemizin Otobüsü ile sabah okula bırakıp gün sonu eğitim bitiminde geri ilçe merkezine ücretsiz taşıyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada vatandaşa hizmet odaklı çağdaş modern saydam ve hesap verebilir yönetim anlayışıyla Baykan halkımızın hak ettiği hizmetleri ve çalışmaları en etkin verimli şekilde yapmaya devam edeceğiz.”

“İnsanın her safhasında belediye olarak yanlarındayız”

Doğumundan vefatına kadar her insan belediyenin bir hizmetiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Başkan Çotu, Günlük yaşamlarından ve ihtiyaçlarından olduğu gibi, Vefatlarında da belediye olarak vatandaşlarımızın yanlarında oluyoruz. Bu kapsamda ilçemizde hakkın rahmetine kavuşan vatandaşlarımız için Belediyemiz tarafından 7/24 sistemi ile her an hazır olacak şekilde Cenaze aracı ve iş makinesi hazır beklemektedir. Taziye evlerine ikramlar noktasında yardımcı oluyoruz.

“Belediyenin hizmetini ilk defa gören mahallelerimiz vardı”

Özellikle Baykan İlçemizde Mahallelerimiz hangi hizmeti görüyorsa kırsal mahallelerimiz Cefan ve Havil mahallerimizin yanı sıra Veysel Karani ve Atabağı Beldemizde bulunan Mahallerimizde görüyor ve hizmetleri görmeye devam edeceğini söyleyen Kaymakam Başkan Vekili Çotu, şunları söyledi:

“Özellikle Veysel Karani ve Atabağı Beldelerimizde, Belediyelerimiz tarafından tüm mahallerimize mahalle içi yollar, yeni yolların açılması, yolların Parke, asfaltlama ve stabilize yol çalışmalarımız yapıldı, yapılma yada devam ediyor. Bu çalışmalar ile bazı mahallerimiz Belediyenin hizmeti ile ilk defa tanışmış oldular. Ayrıca ilçemizin ve beldelerimizin çeşitli yerlerinde kilitli parke çalışması yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Yine ilçemiz ve Belde ihtiyaçları doğrultusunda yeni kaldırım çalışması ve kaldırım onarım çalışması devam etmektedir.”

“İlçemiz Baykan ve Veysel Karani Beldemizi 2 Aile bahçesi ve yeşil park alanına kavuşturacağız”

Yeşil alana önem verdiğini söyleyen Kaymakam ve Başkanvekili Çotu, Ayrıca ilçemiz ve beldelerimizdeki tüm mahallelerinde cami ve taziye evlerine, demir, beton, sedir, boya ve diğer inşaat malzemeleri yardımlarında bulunuyoruz” dedi.

Baykan ilçemiz ve Veysel Karani Beldemizin Su Sorunu Çözme Noktasındayız.

Baykan İlçemizin Tamamında 7/24 esasına göre Evlere su verilirken, bunun yanında İç şebeke yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Veysel Karani beldemizin ana isale hattı tamam olmuş olmakla birlikte Veysel Karani beldemizde bulunan ana depoya Su verilmiş bu depoya daha önce bağlı olan evlere Su verildiği ancak Abone ve Su hattı olmayan vatandaşlarımıza Su hattı çekme çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir süre içinde Veysel Karani beldemizden de 7/24 esasına göre bütün vatandaşlarımıza su verilmesi sağlanacaktır.

“Tüm israfları önlemeye çalıştık”

Daha çok hizmet yapmak için araç filomuzu sürekli güçlendirdiğini söyleyen Başkan Çotu, Biz göreve geldiğimizden itibaren belediye olarak ilk başta yakıttan başlamak üzere yapılan tüm israfları önlemeye çalıştık. Böylelikle israfı ve yolsuzluğu önlemiş olduk” diye konuştu.

“Dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında olmak borcumuzdur”

Belediye hizmetlerinin yanından engelli ve diğer dezavantajlı insanların her daim yanlarında olmanın boyunlarının borcu olduğunu belirten Kaymakam, Başkanvekili Çotu, “Toplumumuzun dezavantajlı insanları var. Tabi ki bizde devlet olarak bu vatandaşlarımızın yardıma koşmak zorundayız. Bu vatandaşlar yine devletin emanetleridir. Biz bunlara emanet gözüyle bakıyoruz. Bunlara sahip çıkmayı, devletin imkanlarını dezavantajlı insanlarımıza götürmeyi bir vazife ve borç biliyoruz. Onun için elimizden geldiğince bunlara yardım etme gayreti içindeyiz. Bu insanların devlet olarak ellerinden tutmaya da devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Haber Sitesi