SİİRT’TE YEREL MEDYANIN SORUNLARI KONUŞULDU.

SİİRT’TE YEREL MEDYANIN SORUNLARI KONUŞULDU.

GAP Yerel Medya’ projesi kapsamında Gaziantep İletişim Fakültesi akademisyenleri Doç. Dr. M.Emre Köksalan ve Doç. Dr. Gökhan Gökgöz, Batman’daki yerel medya temsilcileriyle bir araya gelerek sorunlar hakkında bilgi aldı.

SORUNLAR TESPİT EDİLİYOR.

Kalkınma Bakanlığı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından gerçekleştirilen ‘GAP Bölgesinde Faaliyet Gösteren Yerel Medya Kuruluşlarının Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi- İhtiyaç Analizi ve Eylem Planı Hazırlanması’ projesi kapsamında Siirt’teki yerel medya temsilcileriyle toplantı gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. M.Emre Köksalan, Gaziantep Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Gökgöz ve GAP Bölge İdaresi Başkanlığı görevlisi Selin Özer, kentteki gazetecileri dinledi. Toplantıda konuşan akademisyen Köksalan, çalıştaydan sonra anket yapmak üzere tekrar Siirtte gelerek, basın mensuplarıyla buluşacaklarını söyledi. sıkıntı ve talepleri yerinde tespit edeceklerini söyledi.

YEREL MEDYA MERCEK ALTINDA

Gazetemiz imtiyaz sahibi Şakir Erol’unda katıldığı tanıtım toplantısında Batman’daki yerel medya temsilcileri sorunlarını anlatarak, böylesi önemli çalışmalardan sonuç almayı beklediklerine dikkat çekti. Projenin önemine dikkat akademisyenler Köksalan ve Gökgöz: “Yerel medyanın güçlendirilmesi, söz konusu misyonun gerçekleştirilmesini ve yerel gündemlerin kamusal tartışmaları belirleme kapasitesini artıracağı düşünülüyor. GAP illerinde faaliyet gösteren medya kuruluşları ve çalışanların da bu sürece sunacakları katkılar olacak. Bölgenin yerel dinamiklerin ve gündemlerini farklı düzenlemelerde etkili bir şekilde sunabilmek, bölgeye ilişkin kamusal bilgiyi de biçimlendirme rolü oynayacak. Bu doğrultuda GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında GAP illerinde faaliyet gösteren medya kuruluşlarının kapasitesini inceliyor.  Yerel medya çalışanlarının mesleki becerilerinin geliştirilmesi için yapılması planlanan kapsamlı eğitimlere yönelik ihtiyaçların tespiti ve önceliklerin analizi bu projenin içeriğini teşkil etmektedir. Proje kapsamında medya çalışanları ve temsilcileriyle toplantılar- çalıştaylar düzenlenecek, yerel medya ürünleri akademik bir çerçevede ele alınarak incelenecek. Anket çalışmaları ve niteliksel inceleme metotları ile bölgedeki medya çalışanlarının mesleki sorunları anlaşılmaya çalışılacak” diye konuştular.

Siirt polis evinde düzenlenen yemekli yerel medya toplantısına; Siirt Valiliği Basın Halka ilişkiler müdürü Mehmet Şükrü Uras, Baykanın Sesi Gazetesi sahibi Şakir Erol, Siirt Manset internet sitesi Sahibi Anadolu Ajansı muhabiri Fecri Barlık, Siirt Sonsöz Gazetesi yazı işleri müdürü Niyazi Deniz, Siirt mücadele gazetesi sahibi Cumhur Kılıçoğlu, Siirt gazetesi sahibleri Metin Arıtürk, Ahmet Arıtürk ve Kanal 56 Tv ve Gazetesi sorumlu müdürü Ayhan Mergen katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Haber Sitesi