baykanhaber
24 Ekim 2017 Salı / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykan İmamhatip Ortaokulu’ndan Muhteşem Kur'an Ziyafeti
Baykan İmamhatip Ortaokulu’ndan Muhteşem Kur'an Ziyafeti
Baykan İmamhatip Ortaokulu’ndan Muhteşem Kur'an Ziyafeti
21.1.2017 / 20:41:34     Ekleyen : Baykanhaber

Baykan İmamhatip ortaokulu tarafından Şafii Kuran Kursu Konferans salonunda ''Kur'an Ziyafeti ve Gönül Sohbetleri" konulu program düzenledi.
Şafii Kur’an Kursu konferans salonunda düzenlenen programa, İl Müftüsü Faruk Arvas, İlçe milli eğitim müdürü Muzaffer Erfus, AK Parti ilçe başkanı Nimetullah Gönül, Baykan eski belediye Başkanı İmamhatip okulları temsilcisi Mehmet Ali Erol, ilçe müftüsü Hamit Albayrak, Türk Kızılay Baykan Şube Başkanı Lütfi Erol, daire amirleri, müftülük çalışanları, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.
Kur’an okumanın önemi ve Fazileti ve güzel Kur’an okuma Programın açılış konuşmasını ilçe müftüsü Hamit Albayrak yaptı.
Müftü Albayrak konuşmasında;“Bu programı zihnen, aklen ve ruhen hazırlamak bağlamında yapıyoruz. Kur’an-ı  Azimüşşan Rabbimizin insanlığa olan  Rahmeti, Şefkati ve muhabbetinin bir eseri olarak insanlığın önüne serilen ilahi bir ziyafet sofrasıdır. İnsanlık bu ilahi sofraya karşılık 3 tavır belirlemiştir.
1-Bu ilahi sofranın başına oturup ondan bilgisi, kültürü, ihlası ve samimiyeti oranında gerektiği gibi nasiplenenenler.
2-Bu ilahi sofranın başına oturup ondan hiç nasiplenmeyenler. Bunlar maalesef bilinçsiz mü’minler, gafil Müslümanlar.
3-Bu ilahi sofranın başına hiç oturmayanlar, inanmayanlar ve sırtını dönenler, Allah’ın sevgili kulları, İşte yaptığımız bu programlar ilahi sofradan gerektiği gibi nasiplenme çabalarıdır. Diyen Müftü Hamit Albayrak, çaba bizden başarı (tevfîk) Allah’tandır.”dedi.
İl Müftüsü Faruk Arvas ise,”İlçe Müftüsü Hamit Albayrak’a teşekkür ederek, Gönülleri, vicdanları Kur’ana ve Hz.Muhammed sevgisine açık misafirleri selamayarak, onlara şu hadis-i şerifle bir müjdeyi hatırlattı.”Bazı günahlar var ki,bunlar namazla,oruçla, zekâtla, hacla,umreyle kaldırılmaz.Sadece nasırlı ellerin helal yolla kazandığı ürünler sayesinde kalkar.
Toplumda Kur’an sevgisinin artmasına ve insanların bilinçlenmesine verdiği katkıyı dile getirdi. Böyle coşkulu bir topluluğun önünde ve güzel Kur’an okuyan insanlara hitap etmenin zor olduğunu ancak anlatacağı konunun Allah Kelamı olmasının bu zorluğu kolaylaştıracağını ümit ettiğini belirti. Çünkü Kur’an insanların hem daha iyi kul olmalarını hem de hayatlarındaki zorlukları ortadan kaldırdığını söyledi. Kur’anı Kerime karşı insanların  bazı görevleri olduğunu Kur’an ayetleriyle anlatan Müftü Arvas, bunları şöyle sıraladı.
Kur’anı sevmek, Kur’an’ı anlamak(tefekkür),Kur’anı yaşamak ve yaşatmak, Kur’anı anlatmaktır. Ülkemizin şuan geldiği durumda Kur’an eğitiminin daha önemli hale geldiğini vurgulayan Müftü Arvas, bu hizmete gönül vermiş, emek vermiş tüm insanlara minnettar olduğunu ifade etti.

 Kur’an eğitiminin bir süreç olduğunu ve asla zor olmadığını, Kuran okumaktan  korkulmamasının  gerektiğini ve seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerinin bu açığı kapatıp, Korkuları ortadan kaldıracağını belirten  Arvas, topluluğu saygıyla selamlayarak konuşmasına son verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Erfus, programa halkımızın gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduğunu belirterek, programı hazırlayan Baykan İmamhatip Ortaokulu’na Müftü hocamıza Hamit Albayrak’a ve din görevlilerine teşekkür etti.

Akabinde Öğrencilerin okuduğu Kur'an'ı Kerim ve ilahiler, çocukların semazen gösterileri, plaket takdimi ve İlçe Müftüsü Hamit Albayrak’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Okul Müdürü Abdurahman Gündüz ise; düzenlediğimiz bu program vatandaşlar ve öğrenciler tarafından takdirle karşılandı. Konuştuğumuz vatandaşlarımız ise, bu programdan oldukça memnun ayrıldıklarını, hafızları ve konuşmacıları programa getirdiği için Müftü Hamit Albayrak’a müteşekkir olduklarını belittiler.

baykanhaber
Baykan Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10baykanhaber
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10