baykanhaber
23 Ekim 2017 Pazartesi / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam Kocabey:
Kaymakam Kocabey: "Gündüz Değil, Gece Gündüz Hizmet Yapacağız"
Kaymakam Kocabey: "Gündüz Değil, Gece Gündüz Hizmet Yapacağız"
18.1.2017 / 00:40:44     Ekleyen : Baykanhaber

Kaymakam Kocabey: "Gündüz Değil, Gece Gündüz Hizmet Yapacağız" 
Baykani İlçe Kaymakamlığı, Baykan Belediye Başkanlığı ve Veysel Karani Belediye Başkanı görevlerinde bulunan Kaymakam Mehmet Kocabey, "sadece gündüzün 8 saati değil gece gündüz 24 saat halkımıza hizmet yapacağız.
"Kaymakam ve Belediye Başkanı olarak gecemizi gündüzümüzü, 8 değil 24 saat hizmet yapacağız" dedi. İki kurumda ilçe halkına hizmet etmekten ötürü büyük mutluluk yaşadığını söyledi. "Halk Hizmeti Takdir Edecektir" Kocabey, "Önemli olan zor dönemlerde zor görevleri başarabilmektir.
Bu dönemde Baykan ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkanı olarak elimden geldiğince 8 saat değil 24 saat hizmet yapacağız. Kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için yoğun bir mesai harcayacağına işaret eden Kaymakam Kocabey, "Bu dönemde Baykan ve Veysel Karani ilçesinde elimden geldiğince iyi hizmetler yapmaya çalışacağız. Umuyorum ki burada yapacağız çalışmalarla, hizmeti hak etmiş bir halka yapılacak olan hizmetler takdir edilecektir.
"Kocabey, belediye görevi için ilçede hangi hizmetleri yapacaklarına dair düşündüklerini aktararak, bu kapsamda bir çalışma tablosu çıkardıklarını, bu tablo çerçevesinde hizmetlerin bir bir hayata geçirilmesi ile ilçenin bir ihtiyacının karşılanacağını anlattı.
Öncelikli hedeflerinin insanların yaşam alanlarını temiz tutmak olduğuna dikkati çeken Kocabay, bu doğrultuda caddelerin temizlenip, süpürüleceğini ve yıkanacağını, çöplerin sürekli temizleneceğini aktardı. Kaymakam Kocabay, ilçede düğünlerin sokak aralarında yapıldığını ve bu nedenle yeni bir düğün salonunun yapılacağını belirtti.
 "Kültür Merkezine İhtiyacımız Var “ilçe merkezinde kurulan semt pazarı yeri için değişikliğe gidileceğini söyleyen Kocabay, "Halkımıza kapalı pazar alanı yapmayı düşünüyoruz. Pazarımız halen ilçe merkezinde cadde ortasında kuruluyor. Bu da hem görüntü hem de hijyen açısından uygun değil.
Trafikte de sıkıntı yaşanıyor. Bu sıkıntıyı kökten halledeceğiz. Kültür merkezini yaparken tabii çok amaçlı bir merkez yapmayı düşünüyoruz.
Bunun içinde büyük bir kütüphane ve ücretsiz internet sağlayıcısı olacak ayrıca kondisyon aletlerinin bulunduğu spor salonu olacak" dedi. Caddeler Engelliler İçin Düzenlenecek Caddelerde engelli vatandaşlar için yürüyüş ve bisiklet yolu olacağını müjdeleyen Yazıcı, bölgenin yeşillendirme ve aydınlatmalar ile de estetik hale getirileceğini anlattı.
 "Devlet Büyüklerimizi Mahcup Etmemeye Çalışacağız" Hizmetleri yerine getirirken devletten de destek isteyeceklerini vurgulayan Kocabay, "Allah bize fırsat verir de bunları başarabilirsek kendi adıma vicdanen, 'bu işi başardım' diyebileceğim. Önce Allah'a sonra halkımıza karşı sorumluluğumu yerine getirip devlet büyüklerimizi mahcup etmemeye çalışacağım”.
Kaymakam Kocabey,Çarşı esnafını ziyaret etti.
 Esnaflarla sohbet eden Kocabey, şöyle konuştu: "Baykan’ın en ücra köşesine ve mahallesine ulaşarak vatandaşın ayağına gidip hizmetlerimizi sunacağız. Kaymakamlık ve belediye olarak sizin huzurunuzu sağlamak, Devletimizin size sağlayacağı tüm imkanları sizlere ulaştırmak için buradayız. Daire amirlerimiz ile birlikte sorunlarınızı çözmek için elbirliğiyle çalışıyoruz.
Bugün sizleri dinlemeye ve sorunlarınıza çözüm bulmaya geldim. Sizler benim için her zaman birinci sınıf vatandaşsınız.
 Kim ne zaman gelip benimle görüşmek isterse gelebilir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Kapım herkese sonuna kadar açık. Vatandaşlarımız gençlerimiz, köy ve mahalle muhtarları bana gelip sorunlarını anlatabilirler.
“Biz zaten fırsat buldukça esnaf ve vatandaşlarımıza ziyaretlerde bulunacağız. Dedi.

Baykan Kaymakam Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Güvenli e-ticaret dükkanı.
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10logo
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10