baykanhaber
22 Ekim 2017 Pazar / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Erdoğan grup toplantısında konuştu
Başbakan Erdoğan grup toplantısında konuştu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uzun bir aradan sonra grup toplantısında konuştu
14.1.2014 / 14:38:20     Ekleyen : Baykanhaber

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında milletvekillerine hitap ediyor. Erdoğan, geçtiğimiz hafta düzenlediği uzakdoğu seyahati hakkında milletvekillerine bilgi verdi. Erdoğan şunları söyledi: Cemaatin tabanı ile yönetimini ayırdığının altını çizen Erdoğan, paralel yapılanma için "Olayın aslı şu, acırsanız acınacak hale gelirsiniz." ifadelerini kullandı.  "Tarihte biz nice hainler gördük" diyen Erdoğan, "11 yıl boyunca nasıl her saldırıyı bertaraf ettiysek, bugün de göğsümüzü siper edeceğiz." açıklamasını yaptı. Bu süreçte asla ve asla moralsiz olmayacaklarını belirten Erdoğan, partiden istifa edenleri ihanetle suçlarken, milletvekillerine umutsuzluk zehrini kalplerine yaklaştırmamaya çağırdı. Erdoğan, muhalefetin Anayasa değişikliğini birlikte yapmayı kabul etmesi halinde TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşülen HSYK ile ilgili yasa teklifini dondurabileceklerini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

İHANET HAREKETİ
Demokrasimize yönelik en büyük, en ağır ve en ahlaksız darbe girişimine tevessül edildi. 17 Aralık Türkiye'nin demokrasi ve hukuk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. 17 Aralık komplosu hazırlık aşaması, uygulama şekli, içerden ve dışardan aldığı destek ve talimatlar boyutuyla diğer tüm darbe girişimlerini geride bırakmış, millete, devlete, demokrasiye yönelik ihanet hareketi olarak kayıtlara geçmiştir. 17 aralık ihanet hareketi olarak kayıtlara geçmiştir. Bilgilendirilmesi gereken üst kademeleler bilgilendirilmiyor.
MANİDAR ZAMANLAMA
Yargı ve Emniyet içindeki bir örgüt son derece hukuksuz biçimde tamamen gizli olarak yürüttükleri soruşturmaları mahalli seçimlere 3,5 ay kala, yani son derece manidar bir zamanda düğmeye basmak suretiyle başlatıyorlar. Bunun geçmişine baktığınız zaman 3 yıla kadar uzanıyor. Aklınız neredeydi, bunca zamandır, bu tür adımları niye atmadınız? Demek ki burada niyet apaçık ortada. Burada açık apaçık ordada. İharet projesinin paydaşlarıyla harekete geçiyor. kendilerine servis edilen fotoğraf ve görüntüleri yayınlamaya başlıyor.
GÖREV DAĞILIMI YAPILMIŞ
Şantaj çeteleri acayip çalışıyor. Akşam olduğunu sorgu tamamlanıyor zanlılılarlairlikte bakanlarımız suçlu ilan ediliyor. 25 çuval gelecek, bunlar açılmadan anında adım atılacak. Saban operasyon yapııyor 12 saat sonra infaz ediliyor. Olaylar iki ayrı mahkemede yürütülüyor. Tam bir algı operasyonu. görev dağılım yapılmış kimin ne yapacağı tek tek belirlenmiş, yazılı ve görsel medyada görev dağılımı yapılmış. Uluslararası basına yoğun bir dezerformasyon yapılmış. Maşa olarak kullanılan örgüt kampanyanın fitilini ateşlemiştir. Hangi araca ihtiyaç varsa hepsi harekete geçirilmiş. Kirli plan seçimlere üç buçuk ay kala devreye sokulmuş. Telaşa kapılmış oysaydık onlara hizmet etmiş olurduk. Seçimlere girerken muhalafetin umutsuz olduğun umutsuz çevrelerin hükümete yönelik çirkin eylemlere gireceğini deflarca hatırlattım.  17 aralık çirkin tezgahın tezahür ettiği tarih oldu. milletin ferasetini hesaba katmadılar veya katamadılar. Kamuoyunun algısını esaret altına alma tuzağını milletimiz bozdu. Her ilinden mesajlar aldık. 81 vilayetten dünyanın sayısız şehirlerinden bize dular ettiklerini gördük.
İNTİKAM PEŞİNDELER
Tezgahı tertip edenlerin hesaba katmadıkları başka bir husus daha vardı. Türkiye üzerine kimin ne hesabı varsa onların arzularını yeine getirmeye çalıştılar. Faizleri yükseltelim dediler, enerji politikalarını sarsalım dediler. Türkiye'nin İstikrarlı istikrarlı büyümesini engelleyelim dediler. Mavi Marmara'nın, Mısır'da dik duruşun, İran'da, Irak'ta ilkeli dış politikanın, Suriye'de insani tavrın, Filistin'de vicdani itirazın intikamını alalım dediler Bize dış mihrakları soruyorlar. Allah aşkına soruyorum bu operasyon başarıya ulaşmıs olsaydı kazanan kim olacaktı? Bu operasyon milli olan ne varsa ona kastetmiştir. Bu operaspon çözüm süreçine kastetmiştir, bu operasyon MİT'e kastetmiştir. Dünyanın hiçbir yerinde yargı mensubunu kendi teşkilakına husumet beslediğine şahit olamazsınız.
SAVCIYA MAŞALIK SUÇLAMASI
Reyhanlı’daki olaylar olduğu zaman, bu beyefendi Adana’da kalkıp Reyhanlı’ya gitmemiştir. 7 gün senin aklın neredeydi? Niye gitmedin oraya? Sormazlar mı? Ben buradan hatırlatıyorum. Hadi buyurun ilgili olanlar bunu incelesinler. Mit'e yönelik hasmane tutum milli olamaz. Açıkça söylüyorum kendi ülkesinin değil ülkesinin düşmanlarına maşalık etmiştir. Menbusu alıkları örğütten talimat alıyor ve öyle hareket
ediyorlar.
SAHTE İHBAR MEKTUPLARI SAHTE DELİLLER
Kamoyunun gözü önünde yayın yoluyla, manşetlerinde, ekranlarında suç işleyenler ifadeye dahi çağrılmazken, köşe yazarları her gün ifadeye çağrılıyor. Benim ifadelerimi manşete çekti diye gazete yöneticileri ifadeye çağrılıyor. Sahte ihbarlar üzerinden ülkeyi kaosa sürükleme cüretinde bulunabiliyor. Sahte ihbar mektuplarıyla, tasarlanmış ve ayarlanmış yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini belirgin şekilde görebiliyoruz.  Tamamen örgüt saikiyle yapılıyor.
ACIRSANIZ ACINACAK HALE GELİRSİNİZ
 17 Aralık'tan bugüne kadar, devletin kurumları içinde nasıl çark kurulduğu, nasıl bir örgütsel yapılanmaya gidildiği net olarak ortaya çıktı. Göreceksiniz, bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak. Biz diyorduk ki dünyaya yönelik, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ülkemizi nasıl çıkaracağız, buna yoğunlaşalım. Bütün gayretimizi, enerjimizi, herşeyimizi buraya verelim ama maalesef içeride de ister istemez, şimdi buraya da biraz enerji harcamak durumunda kaldık. Çünkü biz bunları meydana çıkarmak zorundayız. Kim olursa olsun, artık olayın aslı şudur: Acırsanız acınacak hale gelirsiniz.
TAKİYE VE KOKUŞMUŞLUK
Nasıl bir takiyenın, kokuşmuşluğun, çürümüşlüğün hüküm sürdüğü ortaya çıkacak. Malezya'da beraberimizdeki medya mensuplarına da ifade ettim: Virüs vücuda girmiş, sinsi bir şekilde yerleşmiş, çoğalmış, bir anda vücudu esir almak üzere harekete geçmiş. Ancak bu bünye, kendisini sinsi virüslere teslim edecek kadar zayıf bir bünye değil.
HASAN SABBAH ÇETESİ BENZETMESİ
Büyük Selçuklu Devletinde Haşhaşiler denilen gözü dönmüş gizli bir örgütün devlet bünyesini nasıl esir almaya çalıştığını, gerektiğinde düşmanlarla nasıl işbirliğine gittiğini, asırlar önce millet olarak yaşadık ve gördük. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu sinsi virüslere, devlet bünyesini terketmeye yönelik sızıntılara asla geçit vermez ve vermeyecektir
MESELE YARGININ TARAFSIZLIĞINI YİTİRME MESELESİDİR
Önümüzdeki mesele kuvvetler ayrılığına ya da yargı bağımsızlığına ilişkin bir mesele değildir. Mesele yargının bir örgüt tarafından adeta teslim alınarak tarafsızlığını yitirme meselesidir. Yasama yürütmeye yargı yüretmeye müdahele etmesi kesinlikle olmaz olamaz. Bağımsızlık derken gücünü diğer erklere kullanmada fırsat olarak görülürse bu sıkıntıdır. Bizim hesap vereceğimiz merci millettir. Lütfen AB üyesi ülkelerin HSYK ile lgili netleşmiş bir yapısı var mı hepsinde farklı uygulamalar vardır. Yargının bir kısmı tarafsızlığını yitirmişse siyasi operasyonlara kılıf bulmuşsa öncelikli mesele yargının tarafsızlığı meselesidir.
YARGIYI ÖRGÜT SULTASINDAN KURTARMAK
Yassıada kararları mahkeme vermiştir. 12 Eylül'de gençlerin yaşını büyütüp idam eden de mahkemelerdi. Hatırlayın belli bir ideolojinin etkisi alına giriyor ve tarafsızlığını yitiriyor ve kamu vicdanında yaralar açıyordu. Yargıyı bir örgütün tehlikeli sultasından kurtaracak, yargı bağımsızlığını tesis edeceğiz. Atacağımız adım budur. Yapacağımız değişiklik anayasaya aykırılık tesis etmiyor.
HSYK TEKLİFİ
Yeni anayasayadaki çalışmada HSYK belli yere gelmişti. Eğer muhalefet anayasa değişkiliğini beraber yapalım derse, biz yasa teklifini dondururuz, gerekirse Genel Kurul'a indirmeyiz. Bugünkü görüşmeler burada belirleyicidir. Anayasa değişikliği, yasa değişiklinin çok çok ötesinde bir olaydır. Parlamento çiinde grupların kendi gücüne göre aynen RTÜK'te olduğu gibi, sayılarına göre HSYK içinde onlar da temsil edilme imkanı bulacaklardır, bulabilirler. Biz bu teklife sıcak akıyoruz. Böyle bir adımı atabiliriz. Hatta Hakimler Kurulu'nu ayrı, Savcılar Kurulu'nu ayrı planlayabiliriz. Bir kaç maddelik anayasa değişkilğin geçirmemiz halinde, yasal düzenleme çalışmasını dondurur ve yolumuza anayasa değişikliği ile devam ederiz Yapılan operasyon AK Parti'ye değil 76 milyonun tamamına yapılmış operasyondur. Seçimleri milli iradeyi hedef almıştır. Eğer bu durdurulmazsa yarın başka hükümetlere yapılaaktır. 11 yıl boyunca hasıl ilkleri yaşattıysak, bugün de göğsümüzü siper edecek yarınların aydınlık olmasını sağlayacağız.
BİRBİRİNDEN KESİNLİKLE AYIRIYORUZ
İnançlı kesimleri mağdur etmesine asla izin vermedik vermeyeceğiz. Örgütün üst yönetimiyle, oradaki diğer vatandaşlarımızın hassasiyetlerini birbirinden kesinlikle ayırıyoruz. Samimi insanlar, samimi gayretlerle fedakarlıkta bulunurken, örgütün üst yönetimindekilerçok başka amaçlarla bunları istismar ettikleri anlaşılıyor. Yıllarca buralarda fedakarca hizmet etmiş kardeşlerimizden oynanan oyunu görmelerini bekliyoruz.
KİMBİLİR NEREDE OLACAKTI?

17 Aralık darbe girişimi, bir çok sinsi hedefin yanında çözüm sürecini de hedeflemiştir. Darbenin mimarı olan örgüt, daha önce de MİT Müsteşarını tutuklayıp devre dışı bırakma girişiminde bulunmuştur. Kim buna hayır diyecek? Kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Biz buna sessiz kalmış olsaydık, benim müsteşarım kim bilir nerede olacaktı? 17 aralık operasonu 1 yıl boyunca bu baharı kışa çevirmek kan ve gözyaşına çevirmek için çirkin girişimlerine devam edecektir.  Kapı kapı dolaşarak bütün yaptıklarımızı halka anlatacağız. 30 Mart sandıkların ak parti ile aydınlandığı gün olacak.
NİCE AJANLAR GÖRDÜK
Hiç endişeniz olmasın, tarihte biz nice hainler gördük. Nice ajanlara, casuslara, gayri milli saldırılara şahit olduk. Bu aziz millet duasıyla gayretiyle sarsılmaz imanıyla, kardeşlik dayanışmasıyla tüm o saldırıları aşmıştır.
ASLA MORALSİZ OLMAYACAĞIZ
Asla umutsuz olmayacağız asla ve asla moralsiz olmayacağız. Asla coşkumuzu yitirmeyeceğiz. Defalarca ifade ettim, Allah bes baki heves, Allah bize yeter gerisi hevadır hevestir dedik.
AĞLAYANLARI GÖRDÜKÇE COŞKUMUZ ARTTI
Pakistan sokaklarında, eyalet başbakanıyla giderken, arabayı durdurduk indik. Oradaki vatandaşların arasına karıştık. Baktık ki ağlayanlar var, coşkulu olanlar var. bunu görünce bu hareket yoluna dimdik devam edecek. Bizlere hayır duaları eden kardeşlerimizi gördükçe bizim coşkumuz arttı. Biz enerjiyi lobilerden belli bazı medya gruplarından almıyoruz. Farkımız bu. Malezya caddelerinde bize hayır duası eden kardeşlerimizi gördük. Gazze’de Kahire’de Şam’da daha nice dost ve kardeş ülkede bizim için hayır dualarının yapıldığını duyduk. Umudunuzu yitirmeyeceksiniz. Akşam eksi altı dercede bizi karşılayan vatandaşları gördük. Yalnız değiliz sizler yanlız değilsiniz, hiç endişe etmeyin. Bu yolda dünyanın tüm mazlumlarıyla birlikte yürüyeceğiz. Aramızdan bazıları ihanet etsede siz kalbinize umutuzluğun zehrini yaklaştırmayaçaksınız Hüzünlenmeyecek allah'ın sizinle birikte olduğu şuurunu unutmayacaksınız.
HAKİM VE SAVCILAR KÜMES GİBİ YERLERDE ÇALIŞIYORDU
En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Bir İstanbul çocuğu olarak, yahu kümes gibi yerlerde hükmeden hakim ve savcı varken, biz o merdivenlerin arasından çıkartıp getirdik İstanbul Çağlayan’da o dev adalet sarayını yaptık. İnsan şöyle bir baktığında, bu sarayları yapıp bize teslim edenler nasıl yolsuzluk şebekesi olur diye düşünmez mi? Düşünmez mi yahu? Milletim müsterih olsun bu iktidar yetimin hakkını yedirmeyecek. Bugünler geçecek sabırla çalışmayla geçecek. 2.5 ay diyorum durmadan gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Daha fazla gayret edeceğiz. Gümbür gümbür değişim ve dönüşümü kazandıracağız. Milletim kararı en güzel şekilde verecektir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

baykanhaber
Siyaset Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10