Güvenli e-ticaret
22 Ekim 2017 Pazar / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Adayı İlbaş'tan Tutuklu Vekillerle İlgili Açıklama!
Başkan Adayı İlbaş'tan Tutuklu Vekillerle İlgili Açıklama!
İlbaş, "Tutuklu milletvekillerinin tahliye talepleri için; Balbay hakkında verilen kararın aslında emsal olduğunu, bu nedenle hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiği inancındayım" dedi.
1.1.2014 / 20:17:42     Ekleyen : Baykanhaber

AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş, "Tutuklu milletvekillerinin tahliye talepleri için; Balbay hakkında verilen kararın aslında emsal olduğunu, bu nedenle hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiği inancındayım" dedi.

Siirt'te seçim starı veren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt Belediye Başkanı Ali İlbaş, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda, Ergenekon Davası'nda 34 yıl 8 aya mahkum edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliye edilmesinin, tutuklu diğer milletvekillerine de emsal karar olduğunu ve hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıya katılanları Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde selamlayan İlbaş, Mekke'nin Fethi ve yeni yıla değinerek, "31 Aralık’ta Mekke’nin Fethi’ni fetih kılan mana ve bu manayı anlayan sahabe yolundan yürümenizi ve yeni yılın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize barış, başarı ve mutluluklar getirmesini dilerim. Yeni yılın ülkemizde birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun pekişmesine, huzurun ve istikrarın devam etmesine vesile olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Belediye başkanlığının bir etiketten ibaret olmadığını belirten İlbaş, AK Parti'de görev yaptığı sürede herkese eşit mesafede olduğunu vurgulayarak, "Bizim anlayışımızda belediye başkanlığı kente kimlik, sorunlara çözüm; halka hizmettir. Bu üç unsur daha önceki konuşmalarımızda da değindiğimiz gibi, adalet merkezli yaklaşımlarla çözülebilir. Siirt'imizin her noktasında, ilçe ve köy demeden en ücra yerlere kadar giden bizler, erinmeden halkımızın ayaklarına kadar gitmenin ve halkımıza yardımcı olmanın mutluluğunu yaşadık. Sorunları yerinde tespit edip, çareler üretme fırsatlarımız oldu. Bu tecrübelerden hareketle Siirt Belediyesi'ne talibiz. Türkiye'ye örnek olacak uygulamalara imza atacağız. Farklılaştıran değil, proje üreten bir belediyecilik anlayışındayız" dedi.

Siirt Belediye Başkanlığını kazanmaları halinde kardeşlik türkülerini hep beraber söyleyeceklerini kaydeden İlbaş, Siirt'i ekip ruhu ve mahalle meclisleriyle yöneteceklerine değinerek, "İlimizin problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşturulduğunu göstermek için; örnek alan değil, örnek alınan bir Siirt için tüm imkanları seferber edeceğiz. İçinizden biriyim, çünkü Siirt'te doğdum inşallah Siirt'te öleceğim. Tüm mahalleleri sokak sokak gezen, bilen biri olarak bu şehrin genel ihtiyaçlarını en iyi bilenlerdenim. Siirt’te yaşayan tüm halkların ve renklerin başkanı olacağım. Gelin Kürtçe 'Xezal xezal'ı, Arapça 'Abartu Al Veleye'yi ve Türkçe 'Mihriban' türkülerini birlikte söyleyelim" diye konuştu.

Milletvekili Balbay'ın tahliyesine değinen İlbaş, bu tahliye kararının diğer tutuklu milletvekillerine de emsal olması gerektiğini kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir konuya değinmek istiyorum. Avukatları aracılığıyla Anayasa Mahkemesi'ne başvuran tutuklu milletvekillerinin tahliye talepleri için, Balbay hakkında verilen kararın aslında emsal olduğunu, bu nedenle hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiği inancındayım."

Toplantıya katılan AK Parti Siirt Belediye Başkan Aday Adayı Yener Tanık, Fevzi Sevgili ve Cemal Silah da yerel seçimlerde AK Parti'ye tam destek vereceklerini söyledi.


gül
Siyaset Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10