gül
24 Ekim 2017 Salı / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polis, Okul Önlerinde Güvenliği Artırdı.
Polis, Okul Önlerinde Güvenliği Artırdı.
İlçe Emniyet Amirliği Asayiş Şubesi, emir gereği okulların önünde denetimlerini artırdı.
14.12.2013 / 20:53:28     Ekleyen : Baykanhaber

Baykan Kaymakamlığı, öğrencileri, okul içi ve okul dışı zararlı alışkanlıklardan, okul çevresinden gelebilecek her türlü tehditten korumak amacıyla okulla ilgisi olmayan kişilerin, eğitim kurumlarının çevresinde, yakınında geliş- gidiş güzergâhlarında beklemesini, gezinmesini yasakladı. Polisler, çalılık alanları ve dere kenarındaki kayalıkları kontrol etti, uygunsuz hal ve davranışlarda bulunulmaması konusunda öğrencileri uyardı. İl İdaresi Kanunu gereği Vali Ahmet Aydın, imzalı karar uyarınca okulların çevresinde önlemlerini artıran polis, Baykan Lisesi ve diğer Okulların önünde uyguladı. Öğrencileri okul içi ve okul dışı tüm zararlı alışkanlıklardan, okul çevresinden gelebilecek her türlü tehditlerden koruyabilmek, velilerin çocuklarını huzur içinde okula gönderebilmelerini sağlamak amacıyla; öğrencilere karşı suç işleme hazırlığında olanlara (uyuşturucu ve çeteleşmeler), öğrencilere alkol ve sigara satışı yapanlara, çocuklara yönelik meydana gelebilecek yaralama, cinayet, yağma, hırsızlık, kapkaç, cinsel taciz olaylarına, okul ile ilgisi olmayan, öğrencileri rahatsız eden kişilere ve çocukların suça sürüklenmesine karşı önleyici ve destekleyici güvenlik tedbirlerinin alınması istendi.
OKUL ÇEVRESİNDE BEKLEMEK, GEZİNMEK YASAK
Baykan İlçe Emniyet Amiri Gürkan Karadağ, İlçe sınırları içindeki tüm eğitim ve öğretim kurumlarını kapsayan emirde şöyle"Okulla hiçbir şekilde ilişiği olmayan, okulda bir yakını olsa bile bunu bahane ederek suistimal eden, okul içinde, bina ve bahçe çevresinde, görünür konumda olmasa bile eğitim-öğretim kurumlarının yakınında, geliş-gidiş güzergâhlarında bekleyen, gezinen, bunu alışkanlık haline getiren, dolayısıyla öğrenciler, öğretmenler ve okul yönetimi üzerinde olumsuz baskı oluşturarak eğitim ve öğretimin sağlıklı yapılmasını dolaylı da olsa engelleyen şahısların, toplulukların ve açıkta satış yapan herhangi bir belgesi olmayan satıcıların, eğitim-öğretimin devam ettiği günlerde ve saatlerde, öğrencilerin giriş-çıkış saatlerinde okul çevresinde beklemesi, gezinmesi ve bulunması yasaktır." Söz konusu emirde, alınan karara uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu’nun, ’Emre itaatsizliği’ düzenleyen 32’nci maddesi uyarınca cezai işlem yapılması istendi.
Emniyet Amiri Gürkan Karadağ, Asayiş Büro Amirliği ekiplerimiz, Okulların giriş ve çıkış saatlerinde art niyetli kişileri okul önlerine yaklaşmasına izin vermiyor. İlçe Emniyet Amiri Karadağ, öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmesi için denetimlerinin aralıksız süreceğini söyledi. Denetimlerle okul önlerine öğrencilere zarar verecek kötü niyetli kişilerin yaklaşmasını önlemek olduğunu aktaran Karadağ, "Öğrencilerimizin huzur ve güven içinde derslerine girmesi için okul önlerine art niyetli kişilerin yaklaşmasına izin vermeyeceğiz. Anne ve Babaların Gözü Arkada Kalmasın okul önlerinde, çevresinde yaptığımız sıkı denetim ve kontrollerle öğrencilerimize zarar verecek kişi ve kişilerin yaklaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz."dedi.
 
OKUL ÖNÜNDE BEKLEYENE 169 TL CEZA
İlçe Emniyet Amirliği Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği, ekipleri, emir gereği okulların önünde denetimlerini artırdı. Hergün okullar bölgesi olarak bilinen okulların çıkış saatinde uygulama yapan ekipler, Okulların önünde şüpheli gördükleri kişiler üzerinde kimlik kontrolü yapıp araçları aradı. Lisede öğrenci olmadığı halde ve uyarmalarına rağmen okul önünde bekleyen şahıslar Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi gereği 169 lira para cezası uygulanacak.
KAYMAKAM UFUK AKIL: İYİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM İÇİN 
Kaymakam Akıl, bu konuda İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri olduğunu, bu genelgeler kapsamında alınan bir karar olduğunu söyledi. Kaymakam Akıl, kararın altyapısının İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilgili genelgelere göre hazırlandığını belirtti. Kaymakam Akıl, "Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bakanlıktan gelen genelge ve emirler var. Çocuklarımız her şeyden önemli. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin koruyup kollanması, iyi bir eğitim öğretim geçirilmesi için alınan bir karar" dedi.

Baykan Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10logo
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Prof.dr.Nihat Hatipoğlu
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10