gül
24 Ekim 2017 Salı / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykan’da İnternet Kafeler ve Oyun Salonları Denetlendi.
Baykan’da İnternet Kafeler ve Oyun Salonları Denetlendi.
Baykan İlçe Emniyet Amirliği, İlçe merkezinde bulunan internet kafeleri ve Oyun Salonları denetledi.
8.12.2013 / 14:48:01     Ekleyen : Baykanhaber

İlçe Emniyet Amiri Gürkan Karadağ, okulların açılmasıyla özellikle çocuk ve gençlerin internet kafelere ve Playtation salonlarına akın etiğini belirterek, vatandaşların huzurunu sağlamak için gerekli her türlü güvenlik önlemini almaya devam ettiklerini söyledi.

Kafelerin dışında vatandaşların sıkça uğradıkları mekânlarda da denetim yaptıklarını ifade eden Karadağ, "Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliğini sağlamak öncelikli görevimizdir. Kafe ve vatandaşların sık uğradıkları mekanlarda denetimlerimizi aksatmadan yapıyoruz. Tabi okulların açılmasıyla bu denetimlerimiz daha da artı" ifadelerini kullandı.

Baykan İlçe Emniyet Amirliğine bağlı, Asayiş Şube Ekiplerince Baykan İlçe ve Veysel Karani Belde’de internet kafeler denetleyerek, 12 yaşında küçük çocukların kafelere alınıp, alınmadığını kontrol etti.

Baykan İlçe Emniyet Amirliğine bağlı, Asayiş Şube amiri İsmail Günverdi ve beraberindeki ekipleri şehir merkezinde ve Veysel Karani Beldesinde bulunan internet kafeleri ve playstation oyun salonları denetlediler. Kafelere ani baskın düzenleyen ekipleri, kafelerde 12 yaşında küçük çocukların bulunup bulunmadığına bakarak, kapalı alanlarda sigara içilip içilmediğini denetlediler.

Yapılan denetimlerde, eksiklikleri bulunan işyeri sahipleri uyarılırken, eksikliklerin bir an önce giderilmesi istendi.

Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği internet kafelerde; Sigara ve madde bağımlılığı, pornografi, kötü alışkanlıkları özendiren sitelere girişin engellenmesi ve filtre konusunda internet kafe sahiplerini uyardıklarını belirten Emniyet Amiri Karadağ, denetlemelerin şimdilik cezai işlem uygulamak için değil sadece uyarmak ve bilgilendirmek amacıyla yapıldığını ve denetimler aralıksız devam edeceğini belirtti.

İlçe Emniyet Amiri Karadağ :"Herkesin bu konularda polise yardımcı olması gerekiyor. Özellikle ebeveynlerin bu ve benzeri konularda çocuklara daha fazla ilgi ve alaka göstermeleri çocukların internette girdikleri siteleri mutlaka takip etmeleri, tanımadığı kişilerle sohbet etmelerini önlemeleri, zararlı sitelere girmeyi engelleyecek programları kullanmaları büyük önem taşımaktadır" dedi.

Okulların açılmasıyla birlikte, Baykan polisi internet kafelerdeki denetimlerini sıklaştırdı. Asayış Şube Amiri İsmail Günverdi’ninde hazır bulunduğu Polis Ekipler, kurallara uymayarak okul saatinde 12 yaş altı çocuklar ile üniformalı öğrencileri kabul eden internet kafelere uyarılarda bulundu.

Baykan İlçe Emniyet Amirliğine bağlı Asayiş Şube ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla internet kafelerde denetimlerini sıklaştırdı.

Polis tarafından yapılan baskınlarda, yasak olmasına rağmen bazı internet kafelerde okul saatinde 12 yaşın altındaki çocuklarla üniformalı öğrencilere rastlandı. Kafelere cezai işlem uygulayan polis, yaşı küçük çocukların velilerini arayarak bilgilendirdi. Polis daha sonra aradığı velilere bulundukları internet kafeyi tarif ederek, "Gelip çocuğunuzu alabilirsiniz" dedi. Çocukları uyararak ailelerine haber veren polisin internet kafeler ve Oyun Salonları üzerinde denetimlerini sürdürecekleri öğrenildi.

Güvenli E-ticaret
Baykan Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Mali Muşavir Harun Geylani
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10