Güvenli E-ticaret
22 Ekim 2017 Pazar / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yener Tanık: Siirt'e Vefa Borcum Var!
Yener Tanık: Siirt'e Vefa Borcum Var!
AK Parti Siirt Belediye Başkan Aday Adayı Yener Tanık, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
9.11.2013 / 21:58:56     Ekleyen : Baykanhaber

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Yener Tanık, basın mensuplarıyla bir araya gelerek projeleri hakkında bilgi verdi.

Basın toplantısında herkesin Siirt'e sahip çıkması gerektiğini belirten Tanık, "Şehrimizin geleceği adına, hepimizin üzerine düşen bir takım sorumluluklar var. Bu sorumlulukları yerine getirmek için hepimizin gönül birliği içerisinde hareket etmesi gerekmektedir." şeklinde konuştu.

"BAŞBAKAN'A GÖNÜLDEN BAĞLIYIM!

Siirt Belediye Başkan Aday Adayı Tanık, adaylığını açıkladığı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönülden bağlı olduğunu söyledi.

Tanık, yaptığı açıklamada, "Gönül bağlıyla bağlı bulunmuş olduğum Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK PARTİ Hükümeti, bugüne kadar ülkemizin ilerlemesinin ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasının önünde ne kadar engeller varsa bunları kaldırmak için çalıştı ve birçoğunda da muvaffak oldu. Bu işleri milletimizden aldığı güçle başardı." dedi.

"YEREL TALEPLER DİKKATE ALINACAK!"

Tanık, kentin insanların kentsel yaşam kurallarına göre yaşamlarını sürdürdükleri yerin adı olduğuna dikkat çekeren kentsel dönüşümle ilgili konuştu.

Tanık, yerel yönetimlerde yerel taleplerin dikkate alınması gerektiğini belirterek, "Bu yüzden kent bir ideolojinin bir düşünce sisteminin egemen olduğu ve söz geçirdiği bir mekan olmamalıdır. Bu maksatla yerel yönetimde yerel taleplerin dikkate alındığı etkin bir yerel katılımın sağlandığı bir yönetim anlayışını esas almak gerekmektedir. Yerel yönetimlerin günümüzde geldiği noktayı görmezden gelemeyiz. Demokratik bir yerel yönetim birimi hiçbir ayrım yapmadan kentte yaşayan insanların tamamına eşit hizmet vermek ve halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır. Çağdışı ve etkin hizmet sunamayan belediyecilik anlayışının karşısındayız. Amacımız Siirt’te şeffaf, hesap verebilir, kendi kaynaklarını kendi yaratan, kent hukuku ve insan haklarına saygı duyan, yerel katılıma önem veren bir belediyecilik anlayışını benimsemektir" diyerek belediyecilik anlayışında farklı uygulamalara gideceğini söyledi.


"BELEDİYECİLİK, KURUM YÖNETİMİ DEĞİLDİR!"

Belediyeciliğin bir kurum yönetimi olarak gören anlayışın tasfiye olduğunu belirten Tanık, belediyeciliğin projecilik olduğuna dikkat çekti.

Tanık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Siirt’e geniş bir perspektiften bakabilen, belediyeciliği bir kurum yönetimi değil bir kent yönetimi olarak kavrayabilen ve kentsel dönüşümden ulaşıma, eğitimden istihdama kadar şehrin sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik potansiyelinin gün ışığına çıkmasını sağlayacak her türlü imkanı bir arada düşünen ve bu doğrultuda Siirt’imize sağlıklı bir gelişme rotası çizebilen bir anlayış gerekmektedir. Bunun için yöreyi tanıyan derinlikte bir bakış açısı ve tahlil yeteneği ile birlikte şehri ileriye taşıyacak vizyona sahip bir ekibe ihtiyaç vardır." dedi.

"YETERLİ İSTİHDAM OLANAKLARI YARATILACAK!"


Amacının yeterli istihdam olanaklarının yaratmak olduğunu da açıklayan Tanık, belediyenin mevcut durumunun ele alınması gerektiğini de söyleyerek şunları kaydetti:

"Ayrıca hava, gürültü, su ve toprak kirliliği olmayan, doğası ve doğal kaynakları korunan bir çevrenin oluşturulması ve bununla birlikte yerel yönetimlerin doğrudan veya dolaylı olarak ekonomik kalkınmaya katkı konusunda sorumluluk sahibi olduğu suç, şiddet ve yasa dışı olaylardan arındırılmış güvenli bir kentin ortaya çıkarılmasıdır.

Öncelikli olarak belediyemizin mevcut durumunu ele almamız gerekmektedir. Belediyemizin güçlü ve zayıf yönlerini analiz ederek bölgenin sunduğu fırsatları da göz önünde bulunarak bir stratejik yönetim planı hazırlayıp ve bu plandaki amaçlar doğrultusunda projelerimizi gerçekleştirmektir. Bu sayede kent ve hemşerilik bilinci gelişmiş, her türlü soruna duyarlı, kaynaklarını etkin kullanan, hizmetlerde etkinlik ve verimliliği önceleyen ve ilimizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşabilmesini amaçlamaktayız. Bunun için de akademik çevreler, sivil toplum örgütleri, meslek teşekkülleri ve bil hassa basın temsilcilerimiz ile diyalog halinde olan ve kente yatırım yapmayı düşünen her türlü kurum ve kuruluşla koordinasyon halinde bir çalışma konsepti oluşturup bir Siirt Beldiyesi
 hedeflemekteyiz."

"SİİRT'E VEFA BORCUM VAR!"


Doğup büyüdüğü Siirt'e vefa borcunun olduğunu söyleyen Tanık, bu vefa borcunun ödenmesi gerektiğini söyledi.

Tanık, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben kendimi Siirt’e derin aidiyet bağıyla bağlı hissediyor ve Siirt’e vefa borcumun olduğunu düşünüyorum. Eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projeleri hayata geçirme adına giriştiğimiz bu yolda Siirt’i hak ettiği gelişmişlik düzeyine ulaştıracak donanıma sahip olduğumuzu ifade etmek istiyorum ve bu düşüncelerimizi birlikte gerçekleştirmeye sizleri davet ediyorum."


Güvenli e-ticaret
Siyaset Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10baykanhaber
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10