Güvenli E-ticaret
22 Ekim 2017 Pazar / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
                Baykan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı.
Baykan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri gününün 91’incı yıl dönümü tüm yurt genelinde olduğu gibi Baykan’dan da törenlerle kutlandı.
31.8.2013 / 23:46:35     Ekleyen : Baykanhaber

Türk ordusunun Mustafa Kemal Atatürk komutasında düşmana son darbeyi indirerek Anadolu’dan söküp attığı Büyük Taarruz’un 91. yıldönümü, Baykani Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı, Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından J.Astsb. Kd. Çvş. İpek TAŞÇI günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. TAŞÇI Konuşmasında;

Sayın Kaymakamım, Protokolün değerli üyeleri ve sevgili Baykanlılar:

Bugün, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kahraman ordumuzun halkımızla birlikte, vatanımıza ve bağımsızlığımıza yönelen saldırılara karşı tarihe altın harflerle yazılan bir mücadele vererek kazandığı Büyük Zafer'in 91'ınci yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

26 Ağustos 1922'de başlayan ve tarihimizin en çetin mücadelelerinden biri olan Başkomutanlık Meydan muhaberesi sonucunda kazandığımız Büyük Zafer, milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne tutkusunu simgeleyen eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Türk milleti, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde başlattığı onurlu direniş ve bunun zirvesi olan Büyük taarruz ile sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşama azim ve kararlılığını tüm dünyaya ilan ederek anıtlaştırmıştır.

Yüce önder ATATÜRK, Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferi'nin anlam ve önemini,''her Safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât, Türk ordusunun, Türk Subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu esiri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.''  ifadesiyle dile getirmektedir.

Yüce milletimizin vatan sevgisinin, yıkılmaz azim ve iradesinin bir eseri olarak ortaya çıkan bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, aynı zamanda Atatürk'ün liderliğinde, millet iradesine ve egemenliğine dayanan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temeller üzerinde kuruluş süreci de başlatılmıştır.

Bizlere bu eşsiz zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan o büyük kahramanlara karşı en büyük sorumluluğumuz, Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun temel değerlerini, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini, birlik ve beraberliğini korumak ve yaşatmaktır. Bu sorumluluğu yerine getirmek Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar var olmasının en önemli koşuludur.

Milletimizin göğsünü güven ve gurur duygularıyla kabartan Türk Silahlı Kuvvetlerinin çelikleşmiş bir azim ve iradeye dayanan üstün disiplin anlayışı ve kalbinde yaşattığı vatan, millet ve bayrak sevgisiyle üstlendiği her görevi başarıyla yerine getireceği Yüce Milletimizce çok iyi bilinmektedir. Bu çerçevede akıl ve bilimin rehberliğinde milli egemenlik ve tam bağımsızlık esasına dayanan Atatürkçü düşünce sistemi, bu güne kadar olduğu gibi gelecekte de Türk Silahlı Kuvvetlerimize yol gösteren ışık olmaya devam edecektir.

Bu vesile ile büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin mimarı Ebedi Başkomutanımız Atatürk’ün, kahraman silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu zaferin elde edilmesinde olduğu kadar, bu zaferin kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz Şehitlerimizi Rahmetle: kahraman Gazilerimizi de saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

Arz ederim.

Konuşmanın ardında Baykan Kaymakamı Ufuk Akıl tebrikleri makamında kabul etti. Tebriklerin kabul edilmesinin ardından Tören programı Baykan Şehit ve Gaziler Derneğine yapılan ziyaret ile son buldu.Aynı gün saat 17.00 de hükümet konağı önünde Kokteyl düzenlendi.

Törenlere, Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, Garnizon Komutanı Jan Binbaşı Nail Gözütok, Belediye Başkan vekili Mesut Karaçay, Atabağı Belde Belediye Başkanı Tayyar Lale, Emniyet amiri Baş komiser Gürkan Karadağ, Kamu-kurum ve kuruluşların temsilcileri, askeri ve mülki erkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler, şehit aileleri ve az sayıda vatandaş katıldı.

Baykan Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Güvenli E-ticaret
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Güvenli e-ticaret dükkanı.
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10