baykanhaber
22 Kasım 2017 Çarşamba / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Kurtalan İlçe Başkanlığından Basın Duyurusu
Ak Parti Kurtalan İlçe Başkanlığından Basın Duyurusu
Ak Parti Kurtalan İlçe Başkanlığından Basın Duyurusu
12.08.2013 / 18:51:13     Ekleyen : Baykanhaber

Kurtalan İlçemizde Mülkiyeti TCDD’ye ait taşınmazın Özelleştirme İdaresi'ne devri ile ilgili konuda, ilçedeki yerel siyasetçiler tarafından kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirilmesi ve doğrudan partimizi hedef alan suçlayıcı açıklamaları ile ilgili Kurtalan halkının gerçekleri bilmesi ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla AK Parti Kurtalan İlçe Yönetimi  tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

1- Kurtalan İlçemizde bulunan ve mülkiyeti TCDD’ye  ait taşınmazın Özelleştirme İdaresi'ne devri ile ilgili plan değişikliği  Özelleştirme İdaresi’nin bir çalışmasıdır.

 
2- İlgili taşınmazın Özelleştirme İdaresi tarafından satışının yapılması yalnızca Kurtalan’a özgü bir çalışma değildir. Tüm Türkiye genelindeki kamu kurum ve kuruluşlara ait taşınmazların Özelleştirme İdaresi tarafından peyderpey satışı öngörülmektedir. Kurtalan’daki taşınmazlar da bu çerçevede Özelleştirme İdaresi tarafından değerlendirilen bir husustur.
 
3- TCDD Kurtalan’daki taşınmazları Özelleştirme İdaresi’ne devrederken taşınmaz olarak devretmiştir. Planda yeşil alan olduğu belirtilmemekteydi. Dolayısıyla alanı arsa olarak değerlendiren Özelleştirme İdaresi, plan değişikliğini yaparken yeşil alanın plana dahil olduğunu bilmemekteydi.
 
4- Konunun tarafımızdan öğrenilmesi ardından Milletvekilimiz Sayın Afif Demirkıran durumdan haberdar edilmiştir. Milletvekilimiz Afif Demirkıran hiç zaman kaybetmeden konuya müdahil olmuş, durumu hemen Özelleştirme İdaresi Başkanı ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ile görüşmüştür. Milletvekilimizin çabaları neticesinde taşınmazın planı değiştirilmiş, ağaçlık olan yeşil alan plandan çıkarılmıştır. Sadece ağaçlık olmayan bölüm plana alınmıştır. İddia edildiği gibi 60 yıllık ağaçların olduğu alan kesinlikle plandan çıkarılmıştır.
 
5- Sayın Demirkıran’ın ısrarlı çabaları sonucu Plan Özelleştirme İdaresi tarafından revize edilmiş ve park alanı yollarla birlikte toplam alanın yüzde 63'üne çıkarılmıştır.
 
6- Yapılan plan değişikliğini yeterli bulmayan Sayın Afif Demirkıran BU PLANIN KAMUOYU GÖRÜŞÜ İÇİN ASKIYA ÇIKTIĞINI ÖĞRENİNCE Özelleştirme İdaresi ile bir dizi görüşmede bulunmuş ve plan değişikliğinden vazgeçilerek projenin tamamen iptal edilmesi talebinde bulunmuştur. KONU SN Bakan Mehmet Şimşek BEYEDE İLETİLMİŞTİR.

7-MİLLETVEKİLİMİZ  DEMİRKIRAN KONUNUN TEKRAR DEĞERLENDİRİLEBİLMESİ İÇİN PLANA askı süresinde İTİRAZ EDİLMESİ TALEBİNDE BULUNMUŞTUR. 
 
8-AK Parti doğaya saygılı ve çevreye duyarlı bir gelenekten gelmektedir. İktidarımız döneminde çevreye verdiğimiz değer ve doğaya yaptığımız katkı siz sevgili hemşerilerimizin malumudur. İktidarımız döneminde ülkemiz dünyada en çok ağaç eken ülkeler sıralamasında en üstlerde yer almıştır. On yıllık iktidarımız döneminde bu ülkede 2 milyar 8 yüz milyon ağaç diktik. Çevreye bu denli duyarlı, bu denli doğaya saygılı olan bizler; ebetteki bir hazine, bir zenginlik olarak gördüğümüz doğayı, yeşil alanları koruyacak ve kollayacağız. Biz yetişkin bir tek ağacın yaprağının bile sökülmesine karşıyız, farklı amaç ve niyetlerle hareket eden yerel siyasetçilerin ve benzer düşüncedeki şahısların partimizi yeşil alanları yok etmekle itham etmesi durumdan kendilerine vazife çıkarma, farklı niyet ve hesapların peşinde koşmaktan başka bir şey değildir.

9- KURTALAN halkı iyi bilsin ve müsterih olsun ki Kurtalan sevdalısı AK Parti iktidarında Kurtalanlıya zarar verecek veya Kurtalanlının faydasına olmayacak hiç bir uygulamaya müsaade edilmeyecektir. 

 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

AK PARTİ KURTALAN İLÇE BAŞKANLIĞI

Güvenli e-ticaret
Kurtalan Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.08.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Güvenli e-ticaret
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Güvenli e-ticaret dükkanı.
Anket»  Tarih  17.08.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10