baykanhaber
24 Ekim 2017 Salı / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Baykan İlçe Başkanı Cahit Gümüş Gazetemizi ziyaret ettiler.
AK Parti Baykan İlçe Başkanı Cahit Gümüş Gazetemizi ziyaret ettiler.
AK Parti Baykan İlçe Başkanı Cahit Gümüş Gazetemizi ziyaret ettiler.
23.7.2013 / 14:32:09     Ekleyen : Baykanhaber

AK Parti Baykan İlçe Başkanı Cahit Gümüş, yeni kurulan Gazetemizin Yöneticilerini tebrik ederek, “bölgemizin ağır sorunları var, inşallah bunları çözmek için bizlere yardımcı olacaklar, kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
 
Biz bölgedeki sorunların çözümü siyasetçilerin, Basının, Sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderlerinin birlikteliğinden geçtiğini düşünüyoruz. Buna kuvvetle inanıyoruz. İlçenin sorunlarını da bir araya gelerek belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile beraber çözülebileceğinin bilinci içindeyiz. Bu bölgenin çözümü altını çizerek söylüyorum, hepimizin birlikte hareket etmesinden geçer. Siyasetçi ve diğer arkadaşlarımızda bizim gibi düşündüğünü biliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.
 

GÜMÜŞ; “BAYKAN’DA VE İKİ BELDEMİZDE  AK PARTİ’NİN ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMDE DE İKTİDARA GELMESİ LAZIM”
Başkan Gümüş, ziyaretin amacının yeni kurulan Baykan’ın sesi Gazetenize  hayırlı olsun ve başarılar dilemek olduğunu söyledi.
“Başkan Gümüş, Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım gerçekten önemli bir dönemde görevi teslim aldık. Çok büyük bir sorumluluk aldığımızın farkındayız. Türkiye’nin önündeki 2-3 sene çok önemli. Türkiye’nin geleceğinin çizileceği, gelecek siyasetini etkileyecek çok önemli bir iki üç yıl içine giriyoruz. Hepinizin bildiği gibi 2014 yılı Mart ayında yerel seçimler var, belediye seçimleri var. Hemen ardından Ağustos aylarında Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Burada en önemli unsur Cumhurbaşkanlığı seçimi. Çok önemli, Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız buraya aday olması halinde cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonra gündeme gelecek yeni anayasa çalışması yapılması, bunlar Türkiye’nin gelecek siyasi tarihinde çok önemli noktalar. Bunun için bu döneme, Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar olan döneme, çok başarılı, çok hazırlıklı, çok donanımlı girmeliyiz. Buda yerel seçimlerle başlıyor. Bunun için AK Parti ilçe ve Belde yönetimlerimize çok büyük ve tarihi bir görev düşmektedir. Aynı şekilde bu görev sadece Türkiye’nin genel durumu açısından değil, Baykan içinde gerçekten çok önemli. Bunu açıklıkla ve içtenlikle söylüyorum. AK Parti İlçemizde ve iki beldemizde de yerelde iktidarda kalması gerektiğine inanıyorum. İlçemizin buna ihtiyacı olduğuna inanıyorum” dedi.

‘İLÇEMİZ İLE İKİ BELDEMİZ BÜTÜNÜZ’
Başkan Gümüş, Biz kendimizi 40-50 bin nüfusa hizmet ediyor bir pozisyonda görüyoruz” dedi. Baykan’da gerçekleşen ve yapılacak yatırımlar konusunda bilgi veren Başkan Gümüş, Baykan ve Beldelerimizde AK Parti Belediye Başkanları ve Belde Başkanlarımız ile çok güzel hizmetlere imza attıklarını söyleyen Başkan Gümüş, "İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu bölgesine yapılacak 12 Derslik Ortaokulu yer teslimi yapıldı. Derslik sayısını artırma girişimlerimiz devam ediyor. Baykan YİBO yanında 200 Kişilik Baykan Lisesi için yurt yapılıyor. Ayrıca 2014 yılında İlçemize Anadolu Lisesi yapılması için 2014 yılı yapım planında yatırım yapılacak.
İlçemiz Karakaya köyümüze Ek 4 ders lik okul yapımı, Obalı, Ulaştı ve Gündoğdu köylerimize 30 adet sera alımı, Dilektepe, Karakaya ve Gümüşkaş köylerimize içme suyu sondaj Çalışmaları, Ünlüce, Gümüşkaş ve Çukurca köylerimize ise toplamda 18,3 km. Birinci kat onarım,2.ci kat Asfalt ve yol genişletme ve sanat yapıları işi yapımı ihaleleri yapılma aşamasında ve çalışmalar hızla devam ediyor. Bunlar tabi ciddi yatırımlar. 2013 Eylül ayına bunların birçoğu hazır olur." Baykan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve GAP Bölge Müdürlüğünce yürütülmekte olan Baykan alt bölge kırsal kalkınma planı kapsamında, Baykan ilçe merkezi ve kırsalında tarım ve hayvancılıkla ilgilenen çiftçilerin gelirlerini arttırılması amacıyla tarımsal desteklemeler yapılmaktadır.
Bir köyümüzde 5 Aileye gelir getirici örnek Sumak bahçemiz oluşturuldu.9 Köyümüzde 14 aileye gelir getirici örnek Nar bahçesi yapıldı. 19 köyümüzde 77 aileye Fıstık bahçesi oluşturuldu. Ekim ve Dikime uygun olmayan 6 köyümüze ve ilçe merkezimizde olmak üzere 38 aileye 911 adet Arılı Kovan dağıtıldı. İhalesi yapılmış, kısa zamanda 3 köyümüze Gelir getirici 30 aileye sera yapılacak. Bu yapılan bütün uygulamaların fidanları ve etrafını kapatmak için ise Tüplü tel ve direkler dahil yüzde 70’i hibe yüzde 30’zu vatandaşlarımız tarafında karşılanmıştır.
Ben belediyenin hizmetlerini anlatmıyorum. Yerel yönetimle merkezi yönetimin bir araya geldiği zaman neler yapabileceğini göstermek için verdiğim örnekler. AK Parti İlçe Teşkilatının en güzel şekilde bundan böylede güzel hizmetler başaracağına canı gönülden inanıyorum” dedi. Gümüş; “Hükümet konağının yetersiz ve oturulamaz durumda olduğunu bunun için gerekli girişimlerimiz sonucu, Baykan hükümet konağı Proje yapım ihalesi için ödeme geldiğini belirtti. Bölgenin Spor sorunlarını tamamıyla çözebilecek, YİBO’nun yanında bulunan sahayı çimlendirip Soyunma odaları ve Tribün yapılarak Baykan Halkına kazandırıyoruz. Bunları da takip ediyoruz.

“BİZİM İÇİN YEREL SEÇİM BAŞLADI”
Merkezi yönetim ve yerel yönetim uyum içinde çalıştığı zaman, aynı fotoğrafa aynı gözle baktığı zaman, nelerin başarıldığının ortada olduğunu dile getiren Gümüş, İlçe ve Belde belediyeleri tekrar almaya yönelik çalışmalarımızı arttırıyoruz. Bununla ilgili Seçim çalışmalarımız devam ediyor.
Artık bizim için Baykan’da yerel seçim başlamıştır. Tüm ekip arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Hedefimiz belli. Hep birlikte halkımızla bütünleşerek bu çalışmalarımıza daha da bir ivme katacağız. Birlikte güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

baykanhaber
Baykan Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10gül
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı »
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10