Güvenli E-ticaret
22 Kasım 2017 Çarşamba / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VALİ MUSA ÇOLAK: “KÖYLERE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA, KÖYDEN KENTE GÖÇLERİ ENGELEYECEĞİZ”
VALİ MUSA ÇOLAK: “KÖYLERE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA, KÖYDEN KENTE GÖÇLERİ ENGELEYECEĞİZ”
VALİ MUSA ÇOLAK: “KÖYLERE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA, KÖYDEN KENTE GÖÇLERİ ENGELEYECEĞİZ”
21.01.2012 / 12:09:02     Ekleyen : Baykanhaber

Valisi Musa Çolak Siirt’in Kurtalan ilçesine bağlı bazı köylerde denetim ve incelemelerde bulundu. Vali Çolak, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli kırsal kalkınma projelerinden olan Köydes projeleriyle, vatandaşlarımızı medeniyetin nimetlerinden en güzel şekilde istifade etmeleri yönünde projeler üretiyoruz.Ayrıca köylerimizdeki alt yapı eksikliklerinin de giderilmesi amacıyla bir çok proje uyguladıklarınını belirten Vali Çolak Kırsal kalkınma projeleri sayesinde kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın refah seviyelerini yükselterek, Köyden, kentte göçü engellemek amacıyla, bir çok projeyi hayata geçirdiklerini” söyledi.

         Vali Musa Çolak, Kurtalan Kaymakamı Abdulhalim Can, İl Özel İdaresi genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş,Gıda ve tarım il Müdürü İlhan Özel, İl sağlık Müdürü Erol Ömür Emre, İl Milli eğitim müdür vekili Kamber Kızbaş, ve teknik elemanlarla birlikte Kurtalan ilçesine bağlı Tütünköy, Yayıklı, Ballıkaya ve Ulu köy köylerinde KÖYDES ve kırsal kalkınma programı kapsamında yapılan yatırımları ve  çalışmaları yerinde denetledi.

 İlk olarak Tütünlü Köyüne gelen Vali Çolak, burada KÖYDES kapsamında, Tütün köyüne bağlı Çay ve Yapılar mezralarının ulaşım sorununu ortadan kaldıran 6 kilometrelik birinci Kat satı kaplama asfalt yolda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.Vali Musa Çolak daha sonra Yayıklı köyüne geçerek burada da vatandaşlarla biraraya gelerek, dert ve sıkıntılarını dinledi.Yayıklı İlköğretim Okulunda da incelemelerde bulunan vali Çolak, sınıfları tek tek gezerek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

KIRSAL KALKINMA PROJELERİ İLE; KÖYDEN, KENTTE GÖÇ ENGELLENİYOR

Buradan ayrılan Vali Musa Çolak  ve beraberindeki heyet Ballıkaya ve Uluköy de bir takım incelemelerde bulundu. Uluköy de (İfad) Diyarbakır-Batman-Siirt illeri kalımnma projesi kapsamında yapımı tamamlan “Uluköy Hayvan İçme Suyu göleti” inde incelemelerde bulunan Vali Çolak, hayvan içme suyu göleti etrafının da mutlaka ağaçlandırılması gerektiği yönünde ilgililere talimat veren Vali Çolak burada yaptığı açıklamada, ”Tarım projelerinin yanısıra hayvancılığın gelişmesi yönünde de bir çok proje uyguladıklarını ifade ederek, komşu köylerimizin de istifadesine sunulan Hayvan içme suyu göletinin 246 bin 584 $ dolara  mal olmuştur. İlimizde kırsal kalkınmayı sağlamak üzere yapılan bu projelerdeki asıl amacımız Siirt çiftçisinin daha çok üretmesi ve kazanmasıdır. Dolayısıyla halkımızın refah  ve yaşam satandartlarını yüksetmek ve vatandaşlarımıza istihdam yaratmaktır.“ diye konuştu.

Daha sonra Ballıkaya ilköğretim okulunda okuyan öğrencileri ziyaret eden Vali Çolak, 7’den 70’e Siirt okuyor kampanyası kapsamında öğrencilerin kitap okuma kampanyasına destek vererek onlarla sohbet etti.

VALİ ÇOLAK KAYABAĞLAR BELDESİNDE

 

         Siirt Valisi Musa Çolak ve beraberindeki heyet köy gezileri kapsamında Kurtalan ilçesine bağlı Kayabağlar beldesini de ziyaret etti.

 

         Kayabağlar belde belediye başkanı Nafi Sevgili ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Musa Çolak, Kayabağlar beldesinde yapımı devam eden 18 derslikli ilköğretim okulunda incelemelerde bulunarak, buradaki yetkililerden bil aldı. Vali Çolak burada yaptığı açıklamada, “Kayabağlar beldemizde tamamlanmak üzere olan 18 derslikli ilköğretim okulu, burada eğitim gören çocuklarımızın daha rahat bir ortamda, günün teknolojik şartlarına uygun bir biçimde tasarlanarak  900 bin türk lirasına mal olmuştur.  2011-2012 Eğitim öğretim yılının ikinci yarısına okul inşaatının tamamen bitirlmesi ve eğitime başlanması için ilgili arkadaşlarıma talimat verdim.” dedi.

KAYABAĞLARDA DEPREMZEDE AİLE ZİYARET EDİLDİ.

Vali Çolak ve beraberindekiler daha sonra Van depreminde göç eden Adem Terin adlı depremzede aileyi ziyaret ettiler. Belediye başkanlığı tarafından tahsis edilen evde kalan depremzede aileyi ziyaret eden vali Çolak aileyle ilgilenerek, dert ve sıkıntılarını dinledi. Ayrıca Belediye Başkanı Nafi Sevgiliye, depremzede aileye sahip çıktığından daolayı teşekkür etti.

Vali Musa Çolak son olarak Kayabağlar Belediyesini de ziyaret ederek, beldede yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında belediye başkanı Nafi Sevgili’den  birifing aldı.Güvenli E-ticaret
Kurtalan Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.08.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10baykanhaber
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Güvenli e-ticaret dükkanı.
Anket»  Tarih  17.08.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10