22 Ekim 2017 Pazar / Sıcaklık 43ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Musa Çolak, “Şehit aileleri bizim baş tacımız, Gazilerimiz ise bizim göz bebeğimizdir”
Vali Musa Çolak, “Şehit aileleri bizim baş tacımız, Gazilerimiz ise bizim göz bebeğimizdir”
VALİ MUSA ÇOLAK ,BAYKAN İLÇESİ SARIDANA KÖYÜNDEKİ ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU.
27.10.2011 / 18:23:08     Ekleyen : Baykanhaber

VALİ MUSA ÇOLAK, BAYKAN İLÇESİ SARIDANA KÖYÜNDEKİ ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU.

Vali Musa Çolak, “Şehit Aileleri Bizim Baş Tacımız, Gazilerimiz İse Bizim Göz Bebeğimizdir” 

         Siirt Valisi Musa Çolak, 12 Ekim 2011 tarihinde ilimize bağlı Baykan ilçesi, Sarıdana köyü, bostan tepe bölgesi kırsal alanında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan hain saldırı sonucu, şehit olan Geçici Köy korucusu Şakir Çarboğa ve kardeşi Adem Çarboğa’nın ailesini evlerinde ziyaret ederek,  başsağlığında bulundu.

         3. Komando Tugay Komutanlığından hava yoluyla, İlimize bağlı Baykan İlçesi, Sarıdana Köyüne giden Vali Musa Çolak ve beraberindekiler, ilk olarak Şehit Geçici köy korucusu Şakir Çarboğa ve kardeşi Adem Çarboğa’nın ailesini evlerinde ziyaret ederek, baba Ahmet Çarboğa ve köy halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

         Şehitlerin kendilerinin de evladı olduğunu ve devlet olarak her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanında olduklarını belirten vali Musa Çolak, Şehit Çarboğa ailesiyle uzun süre sohbet ederek, şehit babası Ahmet Çarboğa ve toplanan köy halkının dert ve sıkıntılarını dinledi.

         Köy meydanında toplanan Vatandaşlara ve Geçici köy korucularına seslenen Vali Musa Çolak, “12 Ekim 2011 tarihinde, Baykan ilçemize bağlı Sarıdana köyü, bostan tepe bölgesi kırsal alanında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan hain saldırı sonucu, şehit olan Geçici Köy korucusu Şakir Çarboğa ve kardeşi Adem Çarboğa kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Aziz şehitlerimiz, bağımsızlığımızın ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleridir. Onların geride bıraktıkları aileleri de, şehitlerimizin milletimize bıraktığı emanetidir. Sizler şehit ailesi olma şerefine ulaşmış, milletimizin kalbinde müstesna bir yere sahipsiniz. Bu anlamda şehit aileleri bizim baş tacımızdır. Gazilerimiz bizim göz bebeğimizdir. Devletimiz her zaman sizlerin maddi manevi yanındadır. Sizler asla yalnız değilsiniz. Arkanızda 74 milyon Türk Milleti var. Sevinçleriniz sevincimiz, üzüntülerinizde üzüntümüzdür. Ailemiz sizinde gördüğünüz gibi çok metin bir aile. Çocuklarının şehit olmasından dolayı gurur duyuyorlar. Ben kendilerine tekrar metanet ve Allahtan sabır diliyorum. Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğüne birliğine ve bütünlüğüne yönelik yapılan bu hain saldırılara karşı mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizdeki barış ve kardeşlik havasını bozmaya çalışıldığına dikkat çeken Vali Çolak,  bu aziz milletin gönlündeki sevgiyi, sabrı, barış ve kardeşlik duygusunu yok edecek hiç bir güç ve kuvvet de yoktur. Allah şehitlerimizin şahadetlerini kabul etsin, milletimizin başı sağ olsun. “ dedi.

         Şehit babası Ahmet Çarboğa ise yaptığı konuşmada; Sayın Valim ve beraberindekiler bizlerin acısını dindirmek, acımızı paylaşmak, dert ve sorunlarımızı dinlemek ve köy sorunlarına çözüm üretmek için bizleri ziyaret etmeleri, bizleri fazlası ile memnun etmiştir. Devletimizin her zaman yanındayız, Allah devletimize ve bu Milletimize başka acılar yaşatmasın“  dedi.

       Sarıdana Köyü’nü gezerek incelemelerde bulunan Vali Musa Çolak, geçici köy korucularıyla bir araya gelerek kendileriyle sohbet etti, köy korucularının köyde zaman zaman elektrik kesintileri yaşadıklarını ve özelikle köy etrafında terörist saldırı ve sızmalara karşı aydınlatma lambaları ve demir direk talep etmesi üzerine, Vali Musa Çolak İl Tedaş Müdürünü telefonla arayarak, köyün bu ihtiyacının en kısa sürede giderilmesi yönünde talimat verdi.

         İlimizde yürütülen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında, Fıstıkçılığın geliştirilmesi yönünde önemli yatırımların yapıldığına vurgu yapan Vali Musa Çolak,  Valiliğimize talepte bulunmak isteyen vatandaşlarımıza Fıstık Fidanı, tel örgü ve demir dikme verileceğini söyledi.

         Vali Musa Çolak’ın Şehit aile ziyaret programına;  3.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, İl Jandarma Komutanı Albay Ünal Ödemiş, Mit Müdürü Cengiz Yılmaz eşlik etti.

         Siirt'in Baykan ilçesi Sarıdana Köyü, bostan tepe bölgesi kırsal alanında, 12 Ekim tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırı sonucu bir Geçici köy korucusu ile bir sivil vatandaş, şehit olmuştu.

 

baykanhaber
Baykan Haber Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10Güvenli e-ticaret
Kategorisindeki Diğer Haberler

Köşe Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
http://www.baykanhaber.com/kategori.asp?katid=32
Haftanın Haberi
Üye Girişi
baykanhaber
Anket»  Tarih  17.8.2013
SİZCE BAYKAN'DA BELEDİYE SEÇİMİ KİM ALIR
AK PARTİ - (122)
BDP - (223)
CHP - (4)
SAADET PARTİSİ - (3)
MHP - (9)
DİĞER - (8)

                                  
 
Mail List
İstatistikler
Kategori Sayısı » 24
Haber Sayısı » 3321
Köşe Yazısı Sayısı » 40
Yorum Sayısı » 814
Köşe Yazarı Sayısı » 10