FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Baykan Gündem, Bilim ve Teknoloji, Siyaset, son dakika 10 Aralık 2017 0 Görüntüleme

VALİ ATİK’İN “10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI…

Kişisel temel hak ve hürriyetler ile özgürlükler konusunda, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”, bireylere tanınan hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması amacıyla, 69 yıl önce, 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmiş olup, Ülkemizde, Birleşmiş Milletler’ in temel insan hakları sözleşmelerinin tamamına taraf olmuştur.

Milletimizin binlerce yıldır farklılıklarını birer zenginlik olarak görüp kardeşlik duygularıyla barış içerisinde yaşadığı ülkemiz; tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan beyannameye ilk imza atan devletlerden biri olmuştur.

İnsanların temel hak ve hürriyetlerine, insan kişiliğinin onur ve yüceliğine, erkek ve kadınların eşitliğine, daha geniş özgürlük alanları içerisinde, müreffeh ve daha iyi bir yaşam koşullarının oluşturması, başta devletin ve kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumu oluşturan tüm kesimlerin asli görevidir.

Demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü konularında önemli aşamalar kaydeden ülkemiz, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmesini sürdürürken, insanlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunup, geliştirilmesinde kamu düzenimizin, huzurun ve esenliğin teminatı olacaktır.

Cumhuriyetimizin banisi Ulu önder ATATÜRK; “İnsan Hakları, Düşünce ve İfade Özgürlüğüdür.” Onurlu, Eşit ve Özgür Yaşamaktır.” diyerek, insan haklarının önemini en güzel şekilde ifade etmişlerdir.

Valilik olarak, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusuna büyük önem vermekteyiz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken, temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde kullanmalarına imkân tanıyacak ortamı oluşturmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını idame etmek maksadıyla görev yapan kolluk birimlerimizin, son yıllarda almış oldukları eğitimlerle, hukuka bağlılık ve insan haklarına saygı hususlarında büyük hassasiyet göstermektedirler.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü vesilesiyle; barışın, adaletin kardeşliğin ve sevginin hâkim olduğu, huzur ve güven dolu bir dünya temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nü en içten duyularımla kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

​​​​​​​​​​​                                                                Ali Fuat ATİK

Vali

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Haber Sitesi